Badania

Szanowni Państwo,

Vital3 jest suplementem diety. Służy wzbogaceniu diety w bioaktywne peptydy kolagenu typu II u osób mających problemy ze stawami. Prosimy o zapoznanie się z treścią tej strony. Pozwoli to Państwu na stosowanie Vital3 w sposób prawidłowy, w celu osiągniecia maksymalnych korzyści.

Nie należy traktować Vital3 jako uniwersalnego rozwiązania problemów ze stawami ani też bagatelizować metod leczniczych. Nawracające dolegliwości mogą oznaczać początek poważnej choroby i należy poszukać jej przyczyn. Nie należy również bagatelizować znaczenia odpowiedniego stylu życia i zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Często dolegliwości stawowe wynikają z braku odpowiedniej ilości ruchu, nadwagi, bądź przeciążenia aparatu stawowego. Nasz organizm jest w stanie fizjologicznej równowagi. Jeśli zostanie ona naruszona np. poprzez nieodpowiedni tryb życia lub chorobę pojawiają się dolegliwości.
Informacji poniżej nie należy traktować jako sposobów diagnozowania czy też leczenia chorób. Nie należy postrzegać ich również jako zachęty do porzucenia leczenia przepisanego przez lekarza.
Chcielibyśmy w ten sposób zachęcić Państwa do stosowania profilaktyki zdrowotnej, w czym suplementacja diety jest bardzo pomocna.
Vital3 podawany jest w kroplach. Powinien być podawany w ilości 3 kropli rozpuszczonych w 200 ml wody na czczo.
Nie należy podawać więcej niż 3 krople, ponieważ badania wykazały, że zwiększenie dawki nie przynosi lepszego efektu.
Vital3 został przebadany w 10 badaniach klinicznych, które miały na celu ustalenie sposobu działania biopetydów kolagenu typu II, skuteczności, dawki oraz bezpieczeństwa stosowania.
Sposób działania peptydów wykorzystuje fizjologiczny mechanizm zwany ustną tolerancją pokarmową. Mechanizm ten polega na aktywowaniu układu GALT w kępkach Peyera w jelicie cienkim, co w efekcie pozwala na uaktywnienie procesów mających wpływ na chrząstkę stawowej.
Kolagen typu II jest dużą cząstką proteinową. Był spożywany w diecie od wielu lat nie tylko w postaci suplementów diety. Wielu badaczy poszukiwało odpowiedzi czy tak duża cząstka może przechodzić przez barierę jelitową oraz jaki jest tego efekt i jaki mechanizm jest za to odpowiedzialny.
W wyniku badań uzyskano cząstkę kolagenu typu II n-1, która pasuje do komórek układu GALT jak klucz do zamka. Nasza dieta jest obecnie znacznie bardziej uboga w kolagen niż kilkadziesiąt lat temu. Nie spożywamy rosołów tradycyjnie sporządzanych ani innych produktów bogatych w kolagen. Specjalnie opracowana biotechnologicznie cząstka pozwala na wzbogacenie diety w ten składnik.

Dla kolagenu typu II przeprowadzono szereg badań klinicznych zgodnych z zasadami GMP. Firma Futurebiotics przeznaczyła na ten cel 45mln $. Zarówno proces produkcji jak i sama cząsteczka są chronione 11 patentami zarówno w USA jak i na międzynarodowymi.W wyniku tego otrzymują Państwo produkt, o którego działaniu wiemy znacznie więcej niż w przypadku innych suplementów.

Lista badań
Jeśli są Państwo zainteresowani wynikami badań poniżej znajdą Państwo linki do wybranych publikacji

  1. Trentham DE, Dynesius-Trentham RA, Orav EJ, et al. Effects of oral administration of type II collagen on rheumatoid arthritis. Science 1993; 261:1727-1730.
  2. Barnett ML; Kremer JM; St. Clair W, et al. Treatment of rheumatoid arthritis with oral type II collagen. Results of a multicenter, double-blind, placebo-controlled trial. Arthritis and Rheumatism 1998 Feb; 41 (2):290-297.
  3. Barnett ML, Combitchi D, Trentham DE. A pilot trial of oral type II collagen in the treatment of juvenile rheumatoid arthritis. Arthritis and Rheumatism 1996 Apr; 39(4):623-628.

Jeżeli poniższe informacje nie będą dla Państwa wyczerpujące, zachęcamy do wysyłania pytań na poniższy adres sekretariat@futurebiotics.pl Mamy nadzieję, że osoby od lat zajmujące się Vital3 w swej praktyce zawodowej udzielą Państwu rzetelnych odpowiedzi.

Dział Naukowy
FutureBiotics LLC