Pytania i odpowiedzi

Na rynku pojawiło się kilka innych produktów zawierających kolagen lub kolagen typu II. Czy te produkty są tak samo skuteczne jak Vital3?
Vital3 jest produktem unikalnym i jedynym w swoim rodzaju. Vital3 jest złożony z biologicznie aktywnych peptydów kolagenu typu II- n1, a nie samego kolagenu – w przeciwieństwie do innych produktów. Aby go uzyskać, wysoko oczyszczony kolagen jest pozbawiany jednego łańcucha alfa 1 polipetydowego tworząc formę kolagenu II -n1. Jest wytwarzany w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych pod ścisłą kontrolą farmaceutyczną. Proces wytwarzania Vital3 jest opatentowany i nie może być wykorzystywany przez żadną inną firmę.
Badania stwierdzające działanie i zalecane dawkowanie dla Vital3 odnoszą się wyłącznie do opatentowanej formy kolagenu zawartej w Vital3, która nie występuje w żadnym innym suplemencie diety.

Czy Vital3 sprzedawane w Polsce to dokładnie ten sam produkt, który jest sprzedawany w USA?

Tak. To dokładnie ten sam środek, który można kupić w USA.

Czy mogę używać Vital3 z innymi preparatami na stawy takimi jak glukozamina i chondroityna?

Tak, substratami do budowy chrząstki sa również proteoglikany. Jednak składnik Vital3 działa również na przyczynę problemów ze stawami i może być stosowany oddzielnie.

Czy mogę używać więcej niż 3 krople Vital 3 ? Np 6 kropli – czy efekt nie będzie szybszy ?
Nie. W badaniach naukowych wykazano zależność dawka – odpowiedź dla 3 kropli.
Dla tej dawki wykazano efekt działania bez działań niepożądanych. Opakowanie Vital3 wystarcza wtedy na 6 tygodni stosowania
Czy mogę używać Vital 3 z lekami przeciwbólowymi?
Nie ma takich przeciwskazań. Vital 3 nie wchodzi w interakcje z lekami przeciwbólowymi.

Czy powinienem się obawiać działań niepożądanych?

Dla zalecanej dawki nie zanotowano istotnych działań niepożądanych